Wymiana okien w bloku – ile kosztuje?

Wymiana okien w bloku – cena

Demontaż jest jednak dopiero pierwszym krokiem w kierunku rozpoczęcia właściwej pracy – czyli montowania nowych okien. Tutaj jednak kwestia kosztów jest nieco bardziej skomplikowana. Dokładna kwota uzależniona jest od wielu czynników, z których najistotniejszym będzie z pewnością rodzaj montowanych okien. Inna będzie cena instalacji okna rozwiernego, a inna okna dachowego.

Podsumowując – jeśli zdecydujemy się na wymianę wszystkich okien w mieszkaniu, koszt uzależniony jest od ich rodzaju, a także materiału, z którego wykonane są okna. Przyjmijmy, że w naszym mieszkaniu posiadamy 2 okna dwuskrzydłowe o wymiarach 150x150cm. Ich zakup będzie kosztował w przybliżeniu około 1600 złotych. Koszt pracy, wykonanej przez firmę podwykonawczą, składa się z montażu i demontażu – łącznie 585 złotych. W sumie daje to nam 2180 złotych. Nie są to jednak jedyne koszta, z którymi będziemy musieli się liczyć.

Co jeszcze wpływa na koszt wymiany okien w bloku?

Jak zaoszczędzić podczas wymiany okien w bloku?

Jakie okna do bloku wybrać, aby zaoszczędzić?

Upewnijmy się, iż wybrane przez nas okna posiadają okucie rozwierno-uchylne. Zapewnia to im funkcjonalność o dowolnej porze roku. Istotna będzie też obecność zaczepów antywyważeniowych. Dzięki niemu nasze okna zachowają optymalną szczelność przez bardzo długi czas, bez konieczności ich naprawiania.

Sprawdź ofertę okien firmy Petecki.eu

Leave a Comment