Mieszkania deweloperskie na sprzedaż

Wiele osób zastanawia się obecnie nad kupnem mieszkania. Okazuje się bowiem, że ceny mieszkań jakiś czas temu nieco spadły, a pensje rosną z roku na rok. Wiele osób może więc pochwalić się odpowiednią zdolnością kredytową, aby móc myśleć o kredycie hipotecznym na zakup mieszkania. Najczęściej nie ma bowiem szans na zakup mieszkania, właśnie bez pomocy banku. Szczególnie młode osoby, decydują się na to, aby zaciągnąć takie zobowiązanie i kupić swoje własne, pierwsze mieszkanie.
Najczęściej ich dylemat dotyczy tego, czy lepiej jest kupić mieszkanie pochodzące z rynku pierwotnego, czy też mieszkanie z drugiej ręki. Warto zauważyć, że mieszkania pochodzące z rynku wtórnego bywają znacznie tańsze od tych nowych. Czasami cena za metr kwadratowy powierzchni potrafi różnić się nawet o tysiąc złotych, a szczególnie w dużych miastach jest to odczuwalne. Oczywiście, są zwolennicy zarówno mieszkań nowych, jak i tych z odzysku.
Trzeba jednak zwrócić uwagę na jedną podstawową kwestię. Mieszkanie kupowane z drugiej ręki może i jest znacznie tańsze, jednakże najczęściej wymaga ono przeprowadzenia gruntownego remontu. Niekiedy konieczne jest wyrównanie ścian, odmalowanie ich, położenie podłóg, wymiana łazienki i kuchni. Z czasem, w trakcie takiego remontu, może okazać się, że konieczna jest również wymiana instalacji. Wówczas koszty remontu wzrastają do ogromnych kwot i mogą znacznie przewyższyć planowane wydatki. Mieszkania nowe takich remontów nie wymagają. Oczywiście, trzeba je odpowiednio urządzić, położyć podłogi i pomalować ściany, jednak wszystkie instalacje są nowe i bardzo nowoczesne. Na pewno nie ma konieczności przeprowadzania remontu przez kilka najbliższych lat.
Poza tym, nowoczesne osiedla deweloperskie, są piękne, nowoczesne i prestiżowe. Wiele osób marzy wręcz o tym, żeby móc zamieszkać na jednym z nowych deweloperskich osiedli. Najczęściej są to bowiem osiedla strzeżone przez profesjonalne firmy ochroniarskie i dodatkowo osiedla zamknięte. Poza tym, bezpieczeństwo wzrasta dzięki zamontowanych w każdym mieszkaniu video domofonom. Każdy z mieszkańców ma wpływ na to, kto znajduje się w bloku i na terenie osiedla.
Dodatkowym udogodnieniem są naturalnie garaże podziemne oraz miejsca parkingowe przed blokami, wyznaczone, które można wykupić. Istnieje nawet możliwość negocjacji ceny samego mieszkania, jeżeli zakup jest tak kompleksowy. Rodzice małych dzieci zadowoleni są również z pięknych placów zabaw, które są praktyczne i nowoczesne. Warto zwrócić również uwagę na to, że pięknie zagospodarowuje się tereny zielone i rekreacyjne w okolicach takich osiedli. Każdy mieszkaniec może więc miło i spokojnie spędzać czas. Dlatego też tak wiele osób decyduje się w dzisiejszych czasach właśnie na zakup całkiem nowego mieszkania, pochodzącego prosto z rynku deweloperskiego. Deweloperzy są niezwykle zadowoleni i chętnie budują kolejne nowe osiedla mieszkaniowe. Praktycznie każdego roku, w dużych miastach, powstaje kilka lub kilkanaście takich pięknych osiedli. Często na mieszkania trzeba jednak czekać w kolejce.

Leave a Comment