Jak wynająć mieszkanie?

275a1c0a-8623-492e-bfa4-6d87091608b8Niekiedy zdarza się, że posiadamy mieszkanie, z którym za bardzo nie mamy co zrobić. Najczęściej dzieje się tak kiedy budujemy dom pod miastem i nie chcemy sprzedawać starego mieszkania. Niekiedy, dziedziczymy takie mieszkanie po zmarłym krewnym. Nie opłaca się z pewnością, żeby mieszkanie stało puste. Zachodzi bowiem konieczność opłacania co miesiąc czynszu do spółdzielni, a także innych stałych opłat, jak na przykład za prąd, czy za wywóz śmieci. Okazuje się, że mieszkanie takie może na sobie nawet zarobić. Często na takie wyjście decydują się osoby, które mają jeszcze małe dzieci, a dom wybudowały za kredyt. Kredyt spłaca się praktycznie sam, a mieszkanie w przyszłości można ofiarować swoim dzieciom.

W jaki sposób najłatwiej jest wynająć swoje mieszkanie? Oczywiście doskonałą sytuacją jest znalezienie wśród swoich znajomych osoby, która chciałaby wynająć od nas mieszkanie. Nie zawsze jest jednak taka możliwość. Wtedy trzeba się zdecydować na wynajęcie mieszkania osobie obcej.

Najłatwiej jest to uczynić w miastach akademickich, gdzie znajdują się uczelnie wyższe. Tysiące młodych studentów przyjeżdżają bowiem do takich miast co roku i poszukują dla siebie lokum. Nie zawsze mają oni możliwość zamieszkania w akademikach i nie zawsze chcą. Jeżeli znajdujemy się w takiej uprzywilejowanej sytuacji, warto jest udać się na najbliższe wydziały uczelni i porozwieszać na tablicach informacyjnych swoje ogłoszenia. Dobrze, żeby znalazły się one w różnych miejscach w pobliżu, w jakich bywają studenci. Z pewnością ktoś zainteresuje się naszym ogłoszeniem. Koniecznie należy podać swój numer telefonu i godziny, w jakich można się z nami kontaktować.

Dobrze jest też pomyśleć o zamieszczeniu ogłoszeń o chęci wynajęcia nieruchomości, w Internecie. Dzisiaj można to uczynić całkowicie za darmo, zaledwie w kilka minut, bez wychodzenia z domu. Istnieją bowiem dziesiątki różnych portali ogłoszeniowych, z których korzystają młodzi ludzie. Koniecznie do ogłoszenia powinno się załączyć zdjęcia naszego mieszkania, najlepiej każdego pomieszczenia z osobna. Wybierajmy miejsca najładniejsze w całym mieszkaniu. Poza tym, dobrze jest też wrzucić ogłoszenie na portal społecznościowy. Trafi ono bowiem do wszystkich naszych znajomych, a oni mogą takie ogłoszenie udostępnić dalej. Wszyscy młodzi ludzie z pewnością korzystają z Internetu. Spędzają oni wiele godzin przed komputerem. Jeżeli nie chcemy zaś wynajmować mieszkania studentom w obawie przed zniszczeniami, dobrze jest to zaznaczyć już w ogłoszeniu. Podobnie z kwestią trzymania zwierząt w mieszkaniu. Nie ma sensu ukrywać tego i później marnować swojego i czyjegoś czasu.

Inną formą ogłaszania się, jest standardowe zamieszczenie ogłoszenia w prasie lokalnej. Okazuje się jednak, że z roku na rok coraz mniej osób kupuje i czyta taką prasę. Jeżeli już podejmiemy taką decyzję, zadbajmy koniecznie o to, aby nasze ogłoszenie wyróżniało się spośród innych ogłoszeń. Najlepiej jest wybrać pogrubioną czcionkę i kolory. Mamy wtedy pewność, że ktoś zwróci uwagę na nasze ogłoszenie i nie pozostanie ono obojętne. Ostatecznością jest też opcja skorzystania z pomocy biura obrotu nieruchomościami, jednakże jest to opcja najbardziej kosztowna.

Leave a Comment