Pościel z tkaniny jersey – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jedną z podstawowych potrzeb dosłownie każdego człowieka jest sen. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że na jego jakość nie wpływa wyłącznie czas, ale też rodzaj pościeli założonej na kołdrę. Spośród licznych materiałów używanych w produkcji bielizny pościelowej szczególnie wart podkreślenia jest jersey. Czytając dalej dowiesz się, dlaczego ta tkanina na pościel jest doskonałym materiałem.

Co to jest jersey?

Jersey to tkanina tekstylna, która najczęściej jest wykonywana z bawełny. Nazwa pochodzi od wyspy znajdującej się w kanale La Manche. Jej zastosowanie jest najczęściej spotykane w przypadku odzieży górnej lub bielizny pościelowej. Tkanina jersey charakteryzuje się delikatną rozciągliwością. Dobrze izoluje temperaturę zimą, jednak latem nadal zapewnia doskonałą przewiewność i nie kumuluje wilgoci. Jersey jest doceniany za swoją jakość, ponieważ jego oczkowa struktura zapobiega zbieganiu się tkaniny. Przez to taką pościel można suszyć w suszarce, dzięki czemu liczne hotele doceniają jersey za wygodę. Przy tym należy wspomnieć także o braku konieczności prasowania.

Bardzo często do produkcji jerseyu używa się bawełny egipskiej, czyli najlepszego gatunku bawełny na świecie. Dzięki temu można uzyskać pościel, która przez wiele lat zachowa doskonałe właściwości, nie straci kolorów. Co prawda, pościel z jerseyu posiada nie najniższą cenę, jednak jakość materiału i bardzo długa żywotność sprawiają, że jest to zakup wbrew pozorom bardziej opłacalny dla portfela, niż kilkukrotne kupowanie różnych pościeli gorszej jakości.

Dlaczego jednak tkanina na pościel jest tak istotna?

Trzeba wiedzieć, że człowiek nie oddycha wyłącznie przez usta oraz nos, ale przez całą skórę. Co więcej, ludzie śpią przez około 1/3 swojego życia. Korzystanie ze złej jakości pościeli, a szczególnie syntetycznych może niemało zmniejszyć komfort życia. Taka pościel bowiem nie „oddycha” dobrze, więc organizm w nocy musi szczególnie starać się utrzymać odpowiednią ilość tlenu. Dodatkowo, na skórze mogą się pojawiać wysypki, zmniejszyć się może jej elastyczność. Dobra tkanina na pościel natomiast skutecznie walczy z tym problemem i zapewnia komfortowy sen. Co więcej, wiele osób po wstaniu rano może odnotować zaczerwienienia skóry itd. To również może być objawem złego dopasowania pościeli do swoich wymagań.

Podczas zakupów szczególnie muszą uważać alergicy, ponieważ  niektóre materiały mogą powodować uczulenia ze względu na obecność roztoczy itd. Najczęściej jednak w opisach poszczególnych produktów można znaleźć informacje na temat antyalergicznych właściwości. Podobnie należy uważać kupując pościel dla niemowlaka. Opisywana tutaj pościel z jerseyu jest bezpieczna dla wymienianych osób, dzięki czemu tym bardziej warto się zainteresować podobnym produktem.

Warto dodać, że ostatnimi czasy jersey cieszy się rosnącą popularnością, dzięki czemu na rynku można spotkać wiele ciekawych modeli pod względem estetycznym. Wykonywane z egipskiej mako-bawełny pościele posiadają delikatnie połyskującą powierzchnię, dzięki czemu na pewno zaspokoją gusta nawet najbardziej wymagających estetów. Nie da się przecież ukryć, że wygląd często jako pierwszy sprawia, że człowiek zainteresuje się produktem i mimo że nie jest najważniejszy, to nikt nie kupi pościeli, która mu się nie podoba.

Nie tylko pościel

Nie można zapominać też o tym, że tkanina na prześcieradło jest również istotna. Jersey i tym razem będzie dobrą propozycją, ponieważ nie będzie się mechacił i tracił kolorów przez lata użytkowania.

Kupuj w pewnym miejscu!

Musisz wiedzieć, że kupowanie pościeli z niepewnego źródła sprawia, że istnieje możliwość kupienia trefnego towaru. Na przykład produkt szczycący się wykonaniem z bawełny może posiadać domieszki innych, syntetycznych tworzyw.

W sklepie posciel.biz to sprawdzony i pewny sklep, w którym można kupić wyjątkowe pościele z jerseyu i innych materiałów, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Comments are closed.