Pełne zieleni miejsce na odpoczynek

Często po ciężkim dniu, albo wręcz tygodniu, pracy mamy ochotę gdzieś przysiąść. Usiąść sobie z kawą i dobrą książką. Czasem mamy też ochotę na kontakt z naturą. W tym zabieganiu zapominamy o tym, że kontakt z naturą to ważna rzecz. Niektórzy z nas są szczęśliwymi posiadaczami własnego ogródka. Ale przecież nie wszyscy. Niektórzy z nas mieszkają w blokach. Czy oni mają być pozbawieni dostępu do zieleni?

Mieszkańcy bloków mogą również obcować z przyrodą. I nie muszą w tym celu jechać do lasu. To, co jest im potrzebne do działka rekreacyjna. Świetne rozwiązanie dla ludzi którzy chcą po ciężkim tygodniu pracy odpocząć na łonie natury.

Działka rekreacyjna często jest ukryta pod inną nazwą. Mówi się o terenach pod zabudowę mieszkaniowo-rekreacyjną. Ale chodzi o to samo. O jakiś kawałek przestrzeni, na której jest zieleń, na której znajduje się altanka i wreszcie na której można odpocząć. A nawet więcej – będzie można tuż obok niej wybudować domek jednorodzinny.

Działka rekreacyjna to wygoda. Ale jak stać się posiadaczem takowej. Tutaj powinniśmy odwiedzić biura nieruchomości WGN. Zawierają one w swoich ofertach wiele atrakcyjnych działek położonych na terenach turystycznych. Ale to nie wszystko. Ciekawa działka rekreacyjna może znajdować się w okolicach podmiejskich. Jest to szczególne udogodnienie, ponieważ działka taka, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się tuż za miastem. A więc będziemy mieli do niej blisko. W weekendy będziemy mogli udać się na nią własnym samochodem lub nawet środkiem komunikacji miejskiej. Nie wspominają o tym, że działka rekreacyjna znajdująca się za miastem jest tańsza niż działka w mieście. Nie wspominając o uznanych miejscowościach wypoczynkowych. Biura nieruchomości pomogą nam przeprowadzić transakcję w sposób sprawny i bezpieczny. Pomogą nam również uporać się z odpowiednią dokumentacją. Szczególnie ważna rzecz, jeśli nie mamy doświadczenia w tego rodzaju sytuacjach.

No dobrze, a co jeżeli spodobało nam się jakieś konkretne miejsce i chcemy, żeby nasza działka rekreacyjna znajdowała się właśnie tam? Tutaj czeka nas więcej chodzenia. W pierwszej kolejności powinniśmy odwiedzić wydział architektury znajdujący się we właściwym urzędzie gminy. To co jest dla nas istotne to plan zagospodarowania przestrzennego. Musimy sprawdzić jaki charakter ma interesujący nas teren. Czy jest to grunt budowlany, leśny czy też rolny. Plan może nie być jeszcze uchwalony. W takim przypadku musimy udać się do studium uwarunkowań do planu. Warto też zorientować się w planach związanych z terenem, na którym ma się znajdować nasza działka rekreacyjna. Żeby się tak nie okazało, że obok naszej działki wyrośnie szkoła lub sklep. Albo będzie jak w filmach – okaże się, że nasza własność znajduje się na terenie dawnego cmentarza.

Jeżeli nie posiadamy własnej działki, a chcemy stać się właścicielami takiej, to warto zapoznać się z przepisami. Szczególnie, jeśli nie chcemy korzystać z usług biur nieruchomości WGN. Pamiętajmy o tym, że nasza działka rekreacyjna powinna spełniać pewne wymogi formalne.

Comments are closed.