Jak zaaranżować małą sypialnię?


Zaaranżowanie małej sypialni z pewnością jest trudniejszym zadaniem, jednakże dzięki bogatemu asortymentowi możliwe jest urządzenie niewielkiego wnętrza w taki sposób, aby było ono praktyczne, funkcjonalne i przytulne. Jak zatem uzyskać satysfakcjonujące efekty?

Jak zaaranżować małą sypialnię?

W przypadku małego metrażu bardzo ważne jest to, aby wprowadzić jasne kolory, dzięki czemu wnętrze będzie optycznie większe. Sprawdzi się połączenie bieli i odcieni szarości. Warto dodać także pasiaste motywy, dzięki którym możliwe jest ożywienie wnętrza, gdzie dominują stonowane kolory. Nie może zabraknąć także dekoracji, które nadadzą wnętrzu przytulności. Ciekawy efekt można uzyskać poprzez połączenie bieli z akcentami intensywnej pomarańczy. Dzięki temu wystrój nabierze charakteru. Jeśli sypialnia jest na tyle mała, że nie można ustawić szafek nocnych, to można postawić drobne przedmioty typu lampki nocne i dekoracje na półce nad łóżkiem. Zaoszczędzić trochę wolnej przestrzeni można, decydują się na wstawienie węższego łóżka o szerokości 140 cm. Jeśli postawimy łóżka pod oknem, to możliwe będzie także wstawienie toaletki. Nad toaletką można powiesić typografię, a na parapecie ustawić kwiaty w donicach, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie przyjemniejsza atmosfera.

Ciekawym trikiem aranżacyjnym w przypadku mniejszych i wąskich sypialni jest ustawianie przedmiotów po jednej stronie, dzięki czemu można zyskać jedną wolną ścianę. W ten oto sposób możliwe jest nadanie aranżacji lekkości, a wprowadzając dodatki w pastelowych kolorach także łagodności. Łóżko można także ustawić w samym kącie, a w celu ożywienia wnętrza warto, aby było przy ścianie wykonanej z czerwonych cegieł czy z fototapetą. Wówczas wystrój jest ciekawszy i żywszy. Jeśli mały metraż nie pozwala na trzymanie masywnej szafy w sypialni, to można zainwestować zamiast tego w wieszak na kółkach. Idealnym sposobem na optyczne powiększenie wnętrza jest umieszczenie w sypialni luster. Można je powiesić na szafie czy też postawić na całej długości ściany. Efekt wizualnego powiększenia uzyskuje się na skutek obijania wnętrza w lustrze. Jeśli dodatkowo w sypialni będzie dominować biel, można zyskać w ten sposób optycznie nawet kilka metrów kwadratowych. Warto więc poeksperymentować.

Niewielka sypialnia także może być przytulna i praktyczna
Czasami zdarza się tak, że nasza sypialnia mieści się w bardzo wąskim pomieszczeniu, gdzie praktycznie mieści się jedynie łóżko. Co zrobić w takim przypadku? Świetnym rozwiązaniem będzie w tej sytuacji powieszenie szafek nad łóżkiem, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie w pełni wolnej przestrzeni. W celu zaś nadania przytulności wnętrzu, warto zainwestować w sporą ilość poduszek, puszysty dywan i miłe dla oka ozdoby, które można postawić na wąskiej półce. W przypadku małych wnętrz najczęściej poleca jasne kolory, które optycznie powieszają wnętrze i rozjaśniają je, jednakże w przypadku niewielkiej sypialni z dużym oknem można pozwolić sobie na wprowadzenie ciemnego koloru. Dzięki temu można uzyskać bardzo ciekawy efekt, nie martwiąc się o to, że w sypialni będzie zbyt ciemno, gdyż pomieszczenie rozświetli naturalne światło wpadające przez duże okno. Do tego warto dodać ciekawą tapetę i dekorację ścienną, aby wnętrze nabrało charakteru.

Comments are closed.