Jak oświetlić klatkę schodową


Prawidłowe oświetlenie klatki schodowej jest trudne przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia z różnymi poziomami. W pomieszczeniu, obojętnie jak dużym lub o nieregularnym kształcie, nie ma tego problemu. Klatka schodowa natomiast nie dość, że stanowi większe zagrożenie i musi być jak najlepiej oświetlona, to jest najtrudniejszym obszarem do efektywnego oświetlenia w całym budynku.

Oświetlenie klatki schodowej w domu

Jeśli niedawno wybudowałeś swój dom, prawdopodobnie zostało Ci jeszcze sporo zmagania się z wykończeniem, dekoracją, aranżacją i oświetleniem wnętrza. Zastanawiasz się, jak oświetlić klatkę schodową? Temat oświetlenia domu jest bardziej skomplikowany niż zakup energooszczędnych żarówek i ładnych lamp. Takie podejście jest wystarczające przy wyborze lampki na biurko, ale niestety nie wystarcza, kiedy planujemy oświetlenie klatki schodowej w domu jednorodzinnym. Dobierając oświetlenie klatki schodowej w domu należy pamiętać przede wszystkim o pierwotnej funkcji tego systemu: ma zapewnić nam bezpieczeństwo, dobrą widoczność i być jak najbardziej funkcjonalny. Największą wygodę dają zdecydowanie lampy na klatkę schodową aktywowane czujnikiem ruchu. Użytkownik nie musi szukać po ciemku włącznika i nawet w środku nocy nie jest narażony na potknięcie się na schodach przez słabą widoczność.
Gdy planujemy zamontować w domu sterownik schodowy, musimy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu instalacji elektrycznej. Ciekawe aranżacje oświetlenia klatki schodowej niestety nie są możliwe w każdym wnętrzu. Warto zasięgnąć pomocy eksperta, który dokładnie zmierzy przestrzeń, którą mamy do dyspozycji, zapozna się z instalacją elektryczną w domu i zaproponuje nam lampy na klatkę schodową w aranżacji odpowiedniej dla budynku. Inaczej będą wyglądać schematy dla różnokolorowych LEDów, a inaczej dla staromodnych lamp wiszących na klatkę schodową.
Ciekawą aranżacją oświetlenia klatki schodowej w domu jest połączenie taśm LED na schodach z lampą wiszącą na klatkę schodową. Jest to połączenie nowoczesnej prostoty z klasyczną i elegancką dekoracją. Właściwie, dzięki nowoczesnej technologii, ogranicza cię tylko własna wyobraźnia. Możesz bez problemu stworzyć minimalistyczny, szykowny wystrój lub pełen przepychu, wymyślny design oświetlenia klatki schodowej w domu. To wszystko z energooszczędną technologią, która jest przyjazna zarówno dla Twojej kieszeni, jak i środowiska.

Oświetlenie klatki schodowej w bloku

Zarówno jeżeli chodzi o oświetlenie klatki schodowej w domu jednorodzinnym, jak i oświetlenie klatki schodowej w bloku, ważne są te same główne aspekty: funkcjonalność, wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność. Bezwzględnie najlepszym rozwiązaniem są LEDy, Są one uniwersalne, dają jasne i przyjemne światło, pobierają niewiele prądu – jest to idealne połączenie nowoczesności, wygody i oszczędności. Ich automatyka jest szczególnie ważna w blokach. Czujniki ruchu i dźwięku można dostosować pod każde indywidualne potrzeby. Wówczas, światło zapala się, gdy ktoś przechodzi i automatycznie gaśnie po upływie danego czasu, bez konieczności używania jakichkolwiek włączników. LEDowe oświetlenie klatki schodowej w bloku jest bezawaryjne – jednorazowa inwestycja daje dobre światło, które się nie psuje przez lata.
Oświetlenie klatki schodowej w bloku LEDami daje odpowiednią ilość światła w każdym miejscu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w przestrzeni wspólnej budynku konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Nieodpowiednie oświetlenie może być nie tylko niewygodne, ale też wręcz niebezpieczne. Trwałe i długowieczne, zautomatyzowane lampy na klatkę schodową to świetna inwestycja do każdego rodzaju i wielkości budynku. Oszczędności, jakie daje efektywne nowoczesne oświetlenie są odczuwalne już przy pierwszym rachunku, a na dłuższą metę są to ogromne sumy, w porównaniu z tradycyjnym, przestarzałym oświetleniem.
Wybierając oświetlenie klatki schodowej w bloku lub domu, warto postawić na gotowe zestawy
Zobacz produkty firmy illuminations.pl

Leave a Comment