Handel nieruchomościami to opłacalny biznes

autumn-242628_1280Żyjemy w czasach, w których każdy myśli o tym, aby jak najwięcej zarabiać. Ludzie mają różne pomysły na biznes. Jedni imają się rzeczy, o których kompletnie nie mają pojęcia. Chcą jednak znaleźć w żaden sposób nie zagospodarowaną niszę, która pozwoli im szybko podnieść swój stan materialny. Efekty takiego postępowania są różne. Jednym się udaje, a innym po prostu nie. Bardzo dużo ludzi stawia zaś na sprawdzone rozwiązania. Nie obawiają się oni aż tak bardzo dużej konkurencji, ponieważ mają odpowiedni pomysł na ulepszoną wersję biznesu. Na pewno bardzo dużym powodzeniem cieszy się handel nieruchomościami. Tak naprawdę nie trzeba mieć własnej firmy pośredniczącej w transakcji, aby móc działać w tej branży. Oczywiście – jeśli ktoś ma takie możliwości, to na pewno na tym skorzysta, ponieważ profesjonalne agencje nieruchomości od każdej podpisanej umowy pomiędzy stronami pobierają stosowną prowizję. Jeśli jednak masz działkę, bądź dom na sprzedaż, to możesz na tym zarobić i rozkręcić machinę do zarabiania gotówki. Jak to jest możliwe?

To prostsze, niż się może wydawać na pierwszy rzut oka. Wystarczy też mieć odłożoną odpowiednią ilość gotówki (mogą być to pieniądze na przykład ze sprzedaży wymienionego wyżej domu). Wtedy warto zapoznać się z ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży działek. Trzeba szukać takich działek, które są rolne. Warto dodać, że należy kupić taki teren, który potem będzie można przekształcić w działkę budowlaną. Dlaczego właśnie tak? Wszystko po to, aby potem zarobić na sprzedaży tej nieruchomości. Podsumowując. Należy kupić działkę rolną, którą można przekształcić na budowlaną. Wtedy będzie można ją sprzedać z odpowiednim zyskiem. W końcu działka budowlana ma o wiele większą wartość, ponieważ można się na niej budować. Samo przekształcanie działki niestety nie jest jednak takie proste. Potrzeba czasu, aby to zrobić. W końcu trzeba otrzymać pozwolenie od ministra rolnictwa lub marszałka województwa – za pośrednictwem wójta. Następnie należy sprawdzić w gminie czy dana działka ma plan zagospodarowania przestrzennego (warto, aby zakładał on zabudowę jednorodzinną) a jeśli teren ma przeznaczenie rolne, trzeba zagadnąć o możliwość zmiany rodzaju gruntu. Oczywiście muszą być też doprowadzone media, bo w innym razie cały plan spali na panewce.

Warto też pamiętać, że nie należy kupować działek rolnych na przykład zlokalizowanych na terenach parków. Dlaczego? W końcu wtedy przekształcenie na działkę budowlaną zajmie o wiele więcej czasu, ponieważ będzie wymagana spora ilość dodatkowych pozwoleń. Generalnie trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ załatwienie tych wszystkich formalności wymaga bardzo dużo czasu. Potem jednak taka działka osiągnie o wiele większą wartość. Wskutek tego jej sprzedaż powinna przynieść większe pieniądze, niż gotówka wydana na jej kupno. Ten model biznesowy jest coraz bardziej popularny i ma coraz więcej zwolenników. Oczywiście istnieje pewne ryzyko, że długo nie znajdzie się nabywca, ale w biznesie nie ma nigdy nic pewnego na 100%.

Leave a Comment