Domki holenderskie – idealne rozwiązanie na wakacje

Marzą Ci się wakacje z dala od wielkiego blokowiska, w komfortowych warunkach, gdzieś w pięknym lesie albo nad cudownym jeziorem? Wakacje, które niekoniecznie spędzisz drogim hotelu albo domku wypoczynkowym tudzież w przyczepie kempingowej? Jak się okazuje, od pewnego czasu także w Polsce modna jest pewna metoda, która skutecznie wypiera przyczepy kempingowe, pozbawia konieczności budowania domku letniskowego, żeby spędzić urlop wygodnie, komfortowo, na własnej działce. Ta metoda nazywa się nie inaczej jak domki holenderskie. Nazywane holenderskimi, choć tak naprawdę zostały wymyślone w Wielkiej Brytanii. Jednak to Holandia jest ich głównym importerem do Polski.

Domki holenderskie to nic innego jak nieco większa wersja przyczep kempingowych. Są w pełni mobilne, mimo że są znacznie większe i znacznie bardziej przypominające wewnątrz prawdziwy dom. Średnia powierzchnia takiego domku waha się w okolicach pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Mieści się tam właściwie wszystko, c do życia potrzebne. Jest kuchnia, są sypialnie. Wszystko piękne, przestrzenne. Co najważniejsze, domki holenderskie nie wymagają posiadania działki budowlanej, nie wymagają posiadania żadnego pozwolenia na budowę. Można mieć taki domek, można w nim pomieszkiwać bez żadnych pozwoleń i bez strachu przed tym, że ktoś będzie kazał nam go wyburzyć.

Dlaczego warto zainwestować w domki holenderskie rezygnując tym samym z budowania domku letniskowego? Otóż przede wszystkim, w tym zestawieniu domki holenderskie wypadają znacznie lepiej. Po pierwsze są tańsze. Nie musimy starać się o pozwolenie na budowę – ten domek jest właściwie przyczepą, dlatego też nie musimy posiadać żadnych zezwoleń na jego posiadanie. Po drugie, nie musimy martwić się o jego remont, o to, że kiedyś będziemy mieć kłopot z jego wyburzeniem czy też remontowaniem. Jeśli domki holenderskie ulegną wyeksploatowaniu, po prostu możemy je sprzedać i kupić sobie nowy.

domki holenderskie, konstrukcyjnie mają bardzo wiele wspólnego z przyczepami kempingowymi. Budowane są właściwie w taki sam sposób, tylko z założenie znacznie większej przestrzeni. Kiedy kupujemy domki holenderskie możemy wybrać różny standard ich wykończenia. Możemy kupić domek z pełnym wykończeniem i wyposażeniem, możemy także kupić taki, który ustroimy wedle własnych założeń oraz projektów. Niestety domki holenderskie mają także swoje wady. Znacznie trudnej jest je uchronić przed włamaniami, zwłaszcza jeśli taki domek zostawimy gdzieś na działce, daleko od swojego miejsca zamieszkania. Domki te są także znacznie mniej odporne na działanie warunków atmosferycznych. Oznacza to tyle, że jeśli na dworze jest mróz, to w domku także jest zimno. Jeśli na zewnątrz ciągle pada, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w domku także będzie wilgotno. Na szczęście jednak – jak to zostało wcześniej wspomniane, zawsze w takiej sytuacji, można domek sprzedać.

Jeśli i Ty chciałbyś wypróbować wakacji w mobilnym domku, na pięknej działce, to także wypróbuj jak przypadną Ci do gustu domki holenderskie. Być może po spędzeniu w nim kilku nocy, poczujesz że także chciałbyś mieć taki na własność?

Comments are closed.