Czym są domy kanadyjskie i dlaczego warto je budować?

Każdy kto planuje postawienie swojego własnego domu, zastanawia się z pewnością nad tym, jaki powinien być, jaką technologię wykorzystać do jego postawienia. A dzisiaj możliwości jest wiele i naprawdę ostatecznością jest wybranie właśnie tradycyjnego, murowanego domu, który bardzo często odznacza się przede wszystkim wysokimi kosztami wykonania oraz długim czasem oczekiwania na możliwość wprowadzenia. Alternatywami dla domów murowanych tradycyjnych są chociażby domy nowoczesne, domy z bali czy chociażby domy kanadyjskie, o których słów kilka chcielibyśmy powiedzieć.

Zaczynając wywód o czymś takim, czym są domy kanadyjskie należy zacząć od tego, że są to domy ekologiczne, ponieważ budowane są z drewna. Drugą sprawą jest to, że są t domy szkieletowe. Budowa ich wygląda następująco: najpierw ustawia się szkielet domu, który jest wykonany z drewna, następnie wypełnia się go deskami, przybijając je do szkieletu. Budowa takiego domu jest bardzo szybka i co najważniejsze – określana jest jako najczystsza. Nie gromadzi się bowiem na placu budowy niepotrzebnego sprzętu, ogranicza się do maksimum tak zwane brudne roboty.

Wszyscy zwolennicy nieruchomości jakimi są domy kanadyjskie wskazuję przede wszystkim na szybkość z jaką można taki dom wybudować. Zazwyczaj, wykwalifikowanej firmie budowlanej zajmuje to około kilku do kilkunastu tygodni, oczywiście w zależności od powierzchni, jaką ma mieć nasz dom. Co równie ważne, domy kanadyjskie pozwalają na stworzenie jeszcze większej przestrzeni niż w przypadku innych domów, ale to już znacznie bardziej skomplikowany proces.

Jeśli chodzi o cenę, to domy kanadyjskie są stosunkowo tanim przedsięwzięciem, choć oczywiście wiele zależy od ceny drewna oraz od cen jakie zażyczy sobie firma wykonująca dla nas usługę wybudowania takiej nieruchomości. Zazwyczaj cena za metr kwadratowy takiej budowli nie przekracza tysiąca złotych, najczęściej plasuje się gdzieś w granicach sześciuset złotych. Aby postawić taką nieruchomość, oczywiście należy dysponować odpowiednio przygotowaną do tego działką budowlaną, posiadającą wszystkie niezbędne media. Dodatkowo należy posiadać wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę.

Jak wskazują specjaliści w dziedzinie budowania tego typu nieruchomości, są one bardzo łatwe w przypadku rozbiórki. Taki dom można po prostu rozłożyć, jak dom z klocków, co wcale nie wskazuje na jego mizerną i nietrwałą konstrukcję.

Reasumując – domy kanadyjskie to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy właśnie planują postawienie swojego własnego domu. To doskonała propozycja zarówno ze względów ekonomicznych jak i czasowych. W przypadku, kiedy posiadamy dobrze przygotowaną działkę, pieniądze oraz ludzi, którzy potrafią wybudować taki dom, praca pójdzie szybko i przyniesie bardzo zadowalające efekty. Warto więc zastanowić się nad ta opcją zamiast inwestować w stawianie grubych betonowych murów. Wszyscy którzy zdecydowali się na postawienie takiej konstrukcji i na zamieszkanie w niej zupełnie nie żałują swojego wyboru oraz swojej decyzji o zamieszkaniu w takim drewnianym domku.

Comments are closed.